Jste zde

Jak pomoci biddovacím automatům k vyšším ziskům z inzerce? - II. díl – Jedna a jedna jsou pár

Počet spárovaných, resp. nespárovaných, produktů se zdá být dobrým předpokladem a ukazatelem úspěšnosti vaší inzerce. Nemusí to tak ale být vždy – není totiž spárovanost jako spárovanost. 

Vedle počtů spárovaných produktů je důležité sledovat skutečný stav produktových karet přímo na Heurece, do kterých jsou produkty zařazeny. Jedním z předpokladů pro to, aby se pro daný produkt zobrazily biddované nabídky jsou alespoň čtyři e-shopy (viz článek o novinkách v biddingu) v kartě produktu. A to už u tisíců a více produktů tak snadno a rychle nezjistíte.

UPDATE: V kartě produktu musí být minimálně 5 e-shopů, aby byl možný bidding.

Například u módy se lehce stane, že jste v produktovém detailu někdy i s více vlastními nabídkami, typicky s různými velikostmi. Pokud si rozumíte s tabulkovými procesory můžete si “diagnostiku” vyzkoušet sami, když si stáhnete sortiment report. 


Jestli ale preferujete automatické řešení, můžete i tady sáhnout po Bidding Foxu. Podobně jako u správné ceny, potřebné informace najdete na kartě Diagnostika. Kruhy ukazují, kolik produktů z vaší nabídky se nachází na kartě, ve které nejsou alespoň další 4 e-shopy, a které tudíž nelze biddovat. 



Co s tím? Pokud se jedná o rozumně malý počet položek, vyplatí se je projít a ručně přepárovat. Pokud jde o větší množství produktů, možná oceníte aplikaci Heureka Watchdog, která automaticky nabízí další karty k přepárování. Aplikaci najdete v Mergado Store nebo si ji můžete aktivovat přímo v Mergadu. 
 


Při práci s Mergadem a Bidding Foxem se vyplatí pamatovat na to, že vysokým procentem spárovaností práce s inzercí nekončí. Informace o spárovanosti pro vás naopak může být výchozím bodem pro zvýšení výkonu vaší inzerce. Už klikáte na produktové karty svých položek?


Další díl seriálu se bude zabývat dostupností zboží. Pokud jste ještě nečetli předchozí článek o úskalích při nastavování správné ceny výrobků, můžete to hned napravit.

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.