Jste zde

Proč je Mergado Keychain potřebný pro správné fungování Bidding Foxu

Víte, jaké kroky je potřeba udělat, než zapnete naši aplikaci? Díky Mergado Keychain stáhne náš Lišák ze zbožáků potřebná data a připraví pro vás statistiky a analytiku. Podívejte se, k čemu Mergadova klíčenka slouží, jak postupovat před zapnutím Bidding Foxu a na co si dát pozor.

K čemu Mergado Keychain využijete

Nástroj propojí data ze zbožových vyhledávačů s vašimi aplikacemi. Díky ní vám Bidding Fox ukáže statistiky vašich prodejů a grafy objednávek, prokliků a dalších. Také uloží hesla pro jednotlivé vyhledávače. Aplikace je zdarma a zapíná se automaticky po vytvoření exportu v Mergadu.

Aplikace Mergado Keychain.

Jak postupovat před zapnutím Bidding Foxu

 1. Nahrajte svůj export do Mergada a přejděte do Mergado Keychain.
  Výběr spojení v Mergado Keychain.
 2. Vytvořte spojení, které potřebujete. Na výběr máte Heureku, Zboží.cz, Google Analytics a další.
  Zadání potřebných údajů pro vytvoření spojení.
 3. Na zbožových vyhledávačích zadejte adresu výstupního XML feedu z Mergada.
 4. Aktivujte Bidding Fox a nastavte ho podle svých potřeb.
 5. Než si Lišák stáhne data z Mergada, vytvořte si první strategie, podle kterých začne aplikace do 48 hodin biddovat.  
 6. Zkontrolujte správné párování URL adres do Google Analytics. V Bidding Foxu si nastavíte párování podle ITEM_ID nebo vstupních stránek.

Na co si dát pozor

 • Pokud chcete napojit data jak pro slovenskou, tak pro českou Heureku, je nutné v Mergadu založit jeden e-shop pro Heureku.cz a druhý pro Heureku.sk
 • V případě, že klíčenka nefunguje, uvidíte upozornění na třech místech: v Mergadu, Bidding Foxu i v e-mailu. Pokud si myslíte, že máte vše správně nastavené, ale Keychain přesto nefunguje, doporučujeme spojení zrušit a vytvořit nové.
 • Můžete si vybrat, jaké zbožáky chcete s Mergadem propojit. V Bidding Foxu si pak jen vypnete upozornění na ty, která jste nezvolili.
  Upozornění v Bidding Foxu.

Problémy, které mohou nastat

Níže uvedeme potíže, které se pojí se špatným nastavením Mergado Keychain. 

Do Bidding Foxu se nepropisují žádná data z Google Analytics

V takovém případě zkontrolujte propojení Mergada a Google Analytics. Pokud je vše v pořádku, podívejte se, zda souhlasí tvar adres ve feedu a v Google Analytics. Více o špatném párování dat najdete zde

V aplikaci jsou všechny produkty nespárované

Pro párování produktů a kompletní data o sortimentu je potřeba, aby si Lišák mohl stáhnout konverzní feed a sortiment report. Ověřte, zda jste klíčenku nastavili správně.

V Mergado Keychain je spojení se Zboží.cz v pořádku, ale v Bidding Foxu nevidíte žádná data

Pro Zboží.cz je potřeba vytvořit propojení s API přímo v Lišákovi. Jak na to, zjistíte v tomto článku.

Shrnuli jsme, proč je Mergado Keychain důležitý pro správné fungování Bidding Foxu. Než se pustíte do prvních strategií v naší aplikaci, projděte si zmíněný postup. Nastavení je velmi jednoduché a zabere vám jen chvíli.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.