Jste zde

Proč je Mergado Keychain potřebný pro správné fungování Bidding Foxu

Víte, jaké kroky je potřeba udělat, než zapnete naši aplikaci? Díky Mergado Keychain stáhne náš Lišák ze zbožáků potřebná data a připraví pro vás statistiky a analytiku. Podívejte se, k čemu Mergadova klíčenka slouží, jak postupovat před zapnutím Bidding Foxu a na co si dát pozor.

K čemu Mergado Keychain využijete

Nástroj propojí data ze zbožových vyhledávačů s vašimi aplikacemi. Díky ní vám Bidding Fox ukáže statistiky vašich prodejů a grafy objednávek, prokliků a dalších. Také uloží hesla pro jednotlivé vyhledávače. Aplikace je zdarma a zapíná se automaticky po vytvoření exportu v Mergadu.

Aplikace Mergado Keychain.

Jak postupovat před zapnutím Bidding Foxu

 1. Nahrajte svůj export do Mergada a přejděte do Mergado Keychain.
  Výběr spojení v Mergado Keychain.
 2. Vytvořte spojení, které potřebujete. Na výběr máte Heureku, Zboží.cz, Google Analytics a další.
  Zadání potřebných údajů pro vytvoření spojení.
 3. Na zbožových vyhledávačích zadejte adresu výstupního XML feedu z Mergada.
 4. Aktivujte Bidding Fox a nastavte ho podle svých potřeb.
 5. Než si Lišák stáhne data z Mergada, vytvořte si první strategie, podle kterých začne aplikace do 48 hodin biddovat.  
 6. Zkontrolujte správné párování URL adres do Google Analytics. V Bidding Foxu si nastavíte párování podle ITEM_ID nebo vstupních stránek.

Na co si dát pozor

 • Pokud chcete napojit data jak pro slovenskou, tak pro českou Heureku, je nutné v Mergadu založit jeden e-shop pro Heureku.cz a druhý pro Heureku.sk
 • V případě, že klíčenka nefunguje, uvidíte upozornění na třech místech: v Mergadu, Bidding Foxu i v e-mailu. Pokud si myslíte, že máte vše správně nastavené, ale Keychain přesto nefunguje, doporučujeme spojení zrušit a vytvořit nové.
 • Můžete si vybrat, jaké zbožáky chcete s Mergadem propojit. V Bidding Foxu si pak jen vypnete upozornění na ty, která jste nezvolili.
  Upozornění v Bidding Foxu.

Problémy, které mohou nastat

Níže uvedeme potíže, které se pojí se špatným nastavením Mergado Keychain. 

Do Bidding Foxu se nepropisují žádná data z Google Analytics

V takovém případě zkontrolujte propojení Mergada a Google Analytics. Pokud je vše v pořádku, podívejte se, zda souhlasí tvar adres ve feedu a v Google Analytics. Více o špatném párování dat najdete zde

V aplikaci jsou všechny produkty nespárované

Pro párování produktů a kompletní data o sortimentu je potřeba, aby si Lišák mohl stáhnout konverzní feed a sortiment report. Ověřte, zda jste klíčenku nastavili správně.

V Mergado Keychain je spojení se Zboží.cz v pořádku, ale v Bidding Foxu nevidíte žádná data

Pro Zboží.cz je potřeba vytvořit propojení s API přímo v Lišákovi. Jak na to, zjistíte v tomto článku.

Shrnuli jsme, proč je Mergado Keychain důležitý pro správné fungování Bidding Foxu. Než se pustíte do prvních strategií v naší aplikaci, projděte si zmíněný postup. Nastavení je velmi jednoduché a zabere vám jen chvíli.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Biddování od A do Z
Online nakupování v Česku stále nabírá na popularitě. Není divu, když patříme k zemi s nejvyšším počtem e-shopů na počet obyvatel v Evropě. Ačkoli se v posledních dvou letech ještě více zákazníků přesunulo do virtuálního prostředí, jejich požadavky se nemění. Využijte potenciál srovnávačů zboží a obraťte kartu na svoji stranu.
Release 7.15.0
Využijte možnosti nastavení MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktů a mějte přehled o statistikách z vyhledávání na Zboží.cz. Tento úkon využijí odborníci i začátečníci v inzerci na druhém nejpopulárnějším srovnávači v České republice. V nejnovějším release jsme kromě této vychytávky představili i několik dalších. Přečtěte si, v čem vám budou užitečné.
Biddování minimem
Používáte Bidding Fox, máte nastavenou strategii, přesto u produktů vidíte nižší cenu za proklik než jste čekali? V dnešním článku si představíme několik možností, kdy aplikace bidduje minimem kategorie. Vysvětlíme si, v jakých případech k tomu dochází, kde zjistíte skutečnou cenu za proklik a kdy se vám biddování minimem bude hodit.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.

.