Jste zde

Květnové lišácké novinky

Uplynul pátý měsíc v tomto roce a je čas na další novinky. Do lišácké rodiny přibyl nástroj Bidding Audit, Feed Image Editor se zaměřil na nízké rozlišení obrázků a Heureka po 2 letech upravila cenu prokliků. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Co všechno dokáže aktuální verze Bidding Fox

Našeho Lišáka neustále vylepšujeme a přidáváme nové funkce. Abyste drželi krok s novinkami, připravili jsme pro vás přehledný článek se všemi vychytávkami, které Bidding Fox nabízí.

Poznejte všechny funkce Bidding Auditu

V květnu jsme vám představili novinku Bidding audit. Nástroj vám rozdělí sortiment do čtyř skupin podle závažnosti a doporučí úpravy tak, abyste vylepšili svůj sortiment a byli o krok před konkurencí. Přečtěte si, co vám Bidding Audit nabízí. Nástroj je zdarma a pro zahájení stačí zadat URL adresu konverzního feedu Heureky. Neváhejte ho vyzkoušet.

Co je nového v Pricing Fox

Pricing Fox představil další release. Tentokrát jsme se zaměřili na to, abychom vám usnadnili práci s produktovými filtry. Už nemusíte pokaždé vytvářet nový, ale jen změníte ten stávající. Z filtru můžete vyřadit jeden nebo více produktů. 

Také nastavování hranic pricingu je teď mnohem jednodušší. Pricing Fox vylepšil a zpřehlednil manuální limity. V článku vám ukážeme, jak nastavit jednotlivé varianty. 

Po uplynulých změnách a novinkách Pricing Fox aktualizoval návod, jak s aplikací pracovat. Dozvíte se, na co byste při nastavení neměli zapomenout a jak postupovat od samotného napojení e-shopového systému po rozběhnutí aplikace.

Nastavení manuálních limitů v Pricing Foxu
Nastavení manuálních limitů pricingu je nyní přehlednější a jednodušší. 

Novinky v Mergado Store

V Mergado Store za poslední měsíce přibylo několik nových našlapaných aplikací. Jednou z nich je aplikace Scraping Camel od firmy Shopitak. Pomáhá SEO konzultantům nebo marketérům při tvorbě PPC reklam. Zjistěte, co k fungování aplikace potřebujete a jaké má výhody. Vyzkoušejte si ji na 30 dní zdarma.

Poslední release Feed Image Editor se soustředil na nízké rozlišení obrázků, tedy na nejčastější problém, se kterým se potýkají inzerenti na zbožácích. Díky appce snadno zvětšíte rozlišení původních obrázků a nemusíte je nahrazovat jinými. 

O pozornost se hlásí i Plugin Mergado Pack pro WooCommerce. Je obohacený o události pro Facebook Pixel a přibyla nová možnost přidávat EAN kódy v produktovém feedu. Více o vychytávkách si přečtěte v článku.

Změny u srovnávačů zboží - Heureka a Zboží.cz

Víte, jaké jsou povinné parametry a parametrické sekce v jarních segmentech na Heurece? Pokud se chcete správně zobrazovat v tomto vyhledávači, musíte je mít vyplněné. Najdete je přehledně sepsané v tomto článku

Po 2 letech došlo ke změně cen prokliků na Heureka.cz, Heureka.sk a přidružených satelitech. Nový ceník je platný od 1. 6. 2021. Na blogu najdete více podrobností. 

Heureka také představila content změny a nové spuštěné kategorie, stejně tak Zboží.cz sepsalo nové kategorie a parametry na zboží.

Co se děje u nás a ve světě

Projekt Česko platí kartou podporuje malé firmy a živnostníky, kteří nemají zavedenou bezkontaktní platbu. Pokud uvažujete nad používáním platebního terminálu, můžete ho díky projektu vyzkoušet na 6 měsíců zdarma. O účast lze zažádat do 31. března 2022.

Zajímá vás, jaké novinky se udály v marketingu u nás a ve světě? Na Besteto blogu najdete, co plánuje testovat a jaké změny zavádí Faceboook, Instagram i další sociální sítě.

Orientujte se v novinkách v biddingu, e-commerce a zbožácích a sledujte náš blog. Pokud se chcete dozvědět něco nového už nyní, přihlašte se na školení Bidding Fox Elements. Koná se 22. 6. 2021 a poté máme plánovanou letní přestávku. 

S dalším přehledem se ozveme zase za měsíc. 

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.