Jste zde

Co všechno je součástí aplikace Bidding Fox

Automat Bidding Fox funguje naplno už nějaký pátek a za tu dobu prošel velkými změnami a vylepšeními. Na začátku disponoval čtyřmi stránkami, které jsme postupně doplnili o množství funkcí a výrazně rozšířili možnosti nástroje. Podívejte se na aktuální výbavu naší biddingové appky.

Jak startoval Bidding Fox

Čtyři jednoduché stránky poskytovaly v začátcích vývoje appky základní informace a možnosti pro automatický bidding na srovnávači Heureka.

Bidding Fox sestával z Hlavní stránky, Nastavení, Diagnostiky a Produktů.

Starší ukázky aplikace Bidding Fox.
Starší ukázky aplikace Bidding Fox.

Co je součástí aplikace dnes?

V průběhu let jsme možnosti Lišáka rozšiřovali, aby co nejvíce vyhovovaly vašim každodenním potřebám. A už to není jen o automatickém biddingu. Do portfolia služeb přibyly například reporty či monitoring konkurence. Jaké funkce momentálně najdete v aplikaci?

1. Přehled výkonu inzerce a biddingu

Na úvodní stránce Přehled naleznete grafy a statistiky informující o výkonu vaší inzerce. V záhlaví je možné upravit období, za které se mají data zobrazit.

O Přehledu se dozvíte více v našem videu ze série Stránky v aplikaci.
Stránka Prehľad v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Přehled v aplikaci Bidding Fox.

 

2. Biddingové strategie

Na této stránce dokážete vytvářet strategie a naleznete zde také seznam všech již vytvořených. Můžete je exportovat či importovat, změnit pořadí nebo upravovat. Při každé strategii jsou k dispozici statistiky jako počet produktů v dané strategii, jejich průměrné CPC, obrat, náklady, PNO, prokliky či objednávky. Na první pohled tak vidíte výkon každé strategie

O stránce Strategie se dozvíte více v našem videu ze série Stránky v aplikaci.
Stránka Stratégie v aplikácii Bidding Fox.
 Stránka Strategie v aplikaci Bidding Fox.

 

3. Diagnostika sortimentu


Díky diagnostice produktů zjistíte, s jakými problémy se pasuje vaše zboží. V rozhraní appky najdete nejen upozornění na chyby, ale i doporučení pro zlepšení inzerce. Pokud vyřešíte tyto nedostatky, vaše nabídka bude na srovnávači mnohem více schopnější konkurence.

Více se o Diagnostice dozvíte v jednom z našich videí ze série Stránky v aplikaci.

Stránka Diagnostika v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Diagnostika v aplikaci Bidding Fox.

 

4. Produkty a produktové filtry


Podrobné informace o sortimentu vašeho e-shopu naleznete na stránce Produkty. Její součástí jsou produktové filtry, díky kterým specifikujete sortiment detailněji a přerozdělíte ho do výběrů, které si dokážete uložit. Na každý uložený filtr lze nastavit i biddingovou strategii na míru.

Více se o této stránce dozvíte ve videu z naší série Stránky v aplikaci.

 

Stránka Produkty v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Produkty v aplikaci Bidding Fox.

5. Výkonnostní report

Stránka Reporty nabízí dvě možnosti:

  1. výkonnostní report podle navoleného období
  2. srovnávací report dvou časových období


Samotné reporty stáhnete do formátu PDF a můžete zaslat například klientovi jako přehlednější alternativu tabulkového souboru týkajícího se výkonu inzerce. Součástí stránky je i automatické zasílání reportů na vámi zvolené e-maily.

Reporty jsme blíže popsali v jednom z videí rubriky Stránky v aplikaci.

 

Stránka Reporty v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Reporty v aplikaci Bidding Fox.

6. Konkurence


Stránka Konkurence nabízí přehled o konkurenčních e-shopech. Najdete zde užitečná data, které porovnávají váš sortiment s dalšími značkami. Zjistíte tak například, jak si stojíte z hlediska cen, dodací doby či pozice podle ceny a v biddingu oproti konkrétnímu konkurentovi. Dokážete si zobrazit i detail každého ze svých soupeřů a porovnávat je mezi sebou.

Detailněji představenou stránku Konkurence objevíte v naší videorubrice Stránky v aplikaci.

Stránka Konkurencia v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Konkurence v aplikaci Bidding Fox.

7. Události


Tato stránka obsahuje všechny záznamy pohybu ve vašem projektu. Dozvíte se kdo, kdy, jakou událost vytvořil a můžete je spravovat či smazat. Níže na stránce naleznete seznam posledních aplikování pravidel v Mergadu a pod ním seznam vytvořených exportů produktových filtrů.

Více o událostech objevíte v jednom z našich videí z rubriky Stránky v aplikaci.
Stránka Udalosti v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Události v aplikaci Bidding Fox.

8. Nastavení projektu


Stránka Nastavení prošla velkou změnou v porovnání s první verzí aplikace. Dokážete na ní nastavit, odkud má Bidding Fox čerpat data, UTM parametry, párování dat s GA nebo aby BF věděl, jestli a s jakým DPH si e-shop do GA posílá objednávky. Ve spodní části stránky najdete historii změn, které proběhly v nastavení projektu.

 Prvnímu nastavení projektu jsme věnovali celé video v rubrice Stránky v aplikaci.

Stránka Nastavenie v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Nastavení v aplikaci Bidding Fox.

Bidding Fox se posouvá mílovými kroky vpřed a sleduje požadavky trhu i uživatelů. Kromě pokroku aplikace jsme nedávno uvedli bezplatný online nástroj Bidding Audit. Zkontrolujete s ním váš biddovaný sortiment a odhalíte slabší stránky nabídky. Jeho výsledky a doporučení vám ukáží, jak dostat nabídku do bezchybné kondice. Předběhněte konkurenci a vyzkoušejte si nový biddingový audit.

 

 

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.