Jste zde

Co nového přinesl březnový release Bidding Foxu

Nedávno jsme pustili vylepšenou verzi Lišáka, která přináší několik novinek v podobě piktogramů a informačních hlášek. Ty jsou důležitými pomocníky nejen při řešení problémů či nespokojenosti s výsledky biddingu, ale zároveň urychlují práci a orientaci v aplikaci.

Dostupnost sortimentu v přehledu produktů

Na stránku Produkty jsme k názvu a ITEM_ID přidali ikonu nákladního auta, vedle které najdete dostupnost zboží nastavenou v elementu DELIVERY_DATE. Při kontrole jednotlivých produktů tak máte tuto informaci přímo na očích.

Využijete to například v případě kontroly produktů, které se dostaly mimo biddované pozice. Když má daný produkt vysokou dobu dodání  –⁠ řekněme více než 10 dní – může to být důvodem vyřazení z biddingu.

Informace o dostupnosti na stránce Produkty.
Informace o dostupnosti na stránce Produkty.

Změna oproti výchozímu nastavení ve formuláři strategie

Pro to, aby bidding správně fungoval a přinášel co nejvíce užitku, je nezbytné bezchybné nastavení strategií. Každé zapnuté tlačítko, vyplněný řádek či checkbox musí mít své opodstatnění. Když uděláte jakékoli změny v porovnání s výchozím nastavením, Bidding Fox vás o nich a jejich počtu bude informovat přímo v editačním formuláři.

Změny v nastavení strategie v porovnání s výchozím nastavením.
Změny v nastavení strategie v porovnání s výchozím nastavením.

Piktogram signalizující prohledávaný typ dat

S novým piktogramem v detailu strategie se střetnete v případě, že aplikujete strategii na libovolný výběr produktů z Mergada. Udává, zda výběr produktů prohledává vstupní nebo výstupní hodnoty elementů. A jak může pomoc?

Když strategie nefunguje tak, jak by měla a je aplikovaná na Mergado výběr prohledávající výstupní hodnoty, může být problém v nesprávném pořadí pravidel v Mergadu. Většinou jde o situaci, kdy je daný výběr produktů vytvořený na základě změn nějakého pravidla. To se v seznamu pravidel v Mergadu nachází pod pravidlem aplikace Bidding Fox. Změny se neaplikují před vstupem produktů do Bidding Foxu a to je přesný opak vašeho záměru.

Piktogram signalizující vstupní a nebo výstupní data z Mergada.
Piktogram signalizující vstupní a nebo výstupní data z Mergada.

(Ne)snižování CPC po dosažení cíle

Do seznamu nastavení strategie přibyl řádek nesoucí informaci o tom, zda se produktu má či nemá snižovat cena za proklik po dosažení cílové pozice v biddingu. A jaké jsou výhody této informace?

Uvedeme to na příkladu. Nastavili jste strategii, produkty se biddují a dosahují požadované pozice. Jejich cena za proklik je ale poměrně vysoká a nesnižuje se, takže náklady rostou. Vás přirozeně zajímá, jak je to možné, a tak pátráte po chybě. V tomto případě půjde pravděpodobně o to, že jste si při nastavování strategie zvolili nesnižovat CPC po dosažení cíle. Aby vám pátrání po chybě nezabíralo zbytečně mnoho času, tak jsme o tom přidali zmínku do seznamu nastavení.

Informace o snižování CPC po dosažení cíle v detailu strategie.
Informace o snižování CPC po dosažení cíle v detailu strategie.

Kdy byla vytvořena strategie a jak dlouho běží

Z detailu strategie ještě neodcházíme. Přidali jsme sem další řádek s datumem, kdy jste danou strategii spustili a kolik dní od té doby uběhlo. Tato informace je důležitá například v situaci, kdy řešíte vysoké PNO strategie.

Využití by mohlo vypadat následovně. Kontrolujete výšku PNO u strategie a jedna z nich ho má příliš vysoké. Přesunete se do jejího detailu a na první pohled zjistíte, že jste ji založili před 2 až 3 dny. V takovém případě je v pořádku, že je PNO vyšší, protože strategie běží jen krátce a zatím nasbírala jen prokliky. A naopak, když běží už delší dobu, je na vás zda dále zkoumat, čím je to způsobeno.

Informace o spuštění strategie v jejím detailu.
Informace o spuštění strategie v jejím detailu.

 

Jak Lišák roste, rostou i jeho možnosti, které mohou méně zkušenému uživateli zamotat hlavu. Chceme, abyste si práci v aplikaci užívali, proto je pro nás prioritou nejen funkčnost, ale i dobrá orientace. S novinkami bude ovládání určitě zas o něco jednodušší. Které z nich vám pomohly vyřešit nějaký problém?

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

release Bidding Foxu
Exporty v Bidding Foxu se hodí pro další práci s daty i pro prezentaci klientům. Mnohdy nepotřebujete všechny sloupečky, které export konkurence a export produktů konkurence nabízí. Proto jsme se v...
Rozhovor o biddingu
Vánoční sezona se nezadržitelně blíží a e-shopy začínají bojovat o pozornost svých zákazníků. Bidding je jednou z variant, díky které mohou své produkty na zbožových srovnávačích více zviditelnit a...
Bidding Audit
Je to skoro půl roku, co jsme vám představili novinku Bidding Audit. Díky tomuto nástroji zanalyzujete svou inzerci na zbožových srovnávačích a zjistíte, kde jsou její slabá místa. Odhalí například...

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.

.