Jednoduchá implementace dat z Bidding Foxu do Google Spreadsheets

Jestli chcete vědět, jak se daří vaší inzerci na zbožácích, je nutné věnovat pozornost vyhodnocování. Zkušený e-shopař potřebuje mít po ruce aktualizované informace o produktech. Připravili jsme návod, který vám ulehčí práci s daty.

Exportujte s Lišákem

Data o svých a konkurenčních produktech získáte několika způsoby. Kromě toho, že si exporty můžete nechat posílat pravidelně na e-mail, existuje i další varianta – vytvoření trvalého odkazu. V obou případech můžete vygenerovat tři různé formátyCSV, XLS a HTML. Informace obsažené v trvalém odkaze jsou aktualizované automaticky dvakrát  denně. Díky tomu budete mít vždy čerstvé údaje o produktech.

Tlačítko pro export produktů
Tlačítko pro export produktů
TipOdkaz si zkopírujte a uložte jako záložku do webového prohlížeče. Tímto způsobem můžete export kdykoliv sdílet kolegovi nebo klientovi.

S jakým formátem pracovat

Pro import dat do Google Spreadsheets je potřeba vygenerovat export ve formátu CSV. Výsledný odkaz exportu následně implementujete do tabulky.

Výběr exportu v CSV formátu
Výběr exportu v CSV formátu

Jak na to

  • Vyfiltrujte si výběr produktů, s kterými chcete dále pracovat
  • Vytvořte export ve formátu CSV
  • Označte checkbox „Vygenerovat veřejný odkaz“
  • Následně odkaz importujte do Google Spreadsheets
  • Vyberte si buňku, ve které chcete, aby tabulka začínala       
  • Pomocí funkce „IMPORTDATA“ vložte svůj zkopírovaný odkaz exportu
  • Data máte importované a můžete se pustit do práce

V praxi to bude vypadat následovně:

=IMPORTDATA("zkopírovaný-odkaz-exportu")

Import odkazu do tabulky
Import odkazu do tabulky

 

Dostali jsme se na konec stručného návodu o práci s exportem. Věříme, že zpracování dat bude pro vás o něco jednodušší. Na blogu a sociálních sítích můžete sledovat další články a novinky, které pro vás připravujeme.

Přidat komentář

Další články

Rozšiřujeme exporty
Exporty ve více formátech, export sledovaných konkurentů a nebo nový vzhled stránky reporty. To všechno obsahoval release z minulého týdne. Rozšiřte si obzory o tom, kam vedou lišákovi krůčky a pracujte s ním co nejefektivněji.
Nové elementy
Po intenzivním zdokonalování lišáka přišly na řadu i Bidding Fox Elements . Release obsahoval mimo jiné spoustu nových elementů, se kterými si můžete pěkně vyhrát. V článku si řekneme o všech novinkách a na co dalšího se v aplikaci připravit.