Jste zde

Co je to docker, vysvětloval náš vývojář na PHP konferenci

Na konci října se v Praze konala konference zaměřená na středoevropské PHP programátory. A nemohl na ní chybět náš developer Jakub Kluvánek, který si připravil přednášku na téma Docker for “dummies”.

Konference phpCE poprvé překročila hranice Polska a novým místem konání se stala Praha. Cílem této konference je sdružovat komunitu php vývojářů. Přednášky probíhaly ve třech rovinách a to Relaxing, Intermediate a Geek, aby si každý našel to svoje.

Náš programátor Kuba si připravil přednášku do kategorie relaxing, Docker for "dummies". Cílem jeho prezentace bylo objasnit pojmy těm, kteří Docker trochu používají, ale stále nemají ve všem jasno.

Jaké jsou highlighty jeho přednášky? 

  • Docker slouží, podobně jako virtuální servery, k bezpečné izolaci běžících procesů. Umožňuje spouštět víc různých aplikací (nebo víc částí jedné aplikace) na jednom serveru bez toho, aby se vzájemně ovlivňovaly, nebo si mohly číst data. Na rozdíl od virtuálních serverů, v běžícím docker kontejneru nemusí být obsáhnutý celý systém, ale jen aplikační část
  • Použít ho můžete například, když aplikace využívá koncept microservices. Každá část má vlastní kontejnery. Pomocí dockeru můžete jednoduše spustit různé komponenty, které tak není potřeba instalovat přímo do systému. 
  • Docker-compose umožňuje nadefinovat v konfiguračním souboru skupinu docker kontejnerů, které se spouštějí a spravují společně. Kontejnery mezi sebou úzce spolupracují a tvoří jeden funkční celek.
  • Volumes je způsob, jakým je možné ukládat perzistentní data, které mají být zachovaná i přes restarty kontejnerů. Umožňují do kontejnerů připojit adresář z hostitelského systému, do kterého kontejner zapisuje. Volume může být sdílené mezi více kontejnery a lze je omezit jen pro čtení
  • Networking v dockeru funguje podobně, jako u virtuálních/fyzických serverů. Každý kontejner má vlastní virtuální síťovou kartu, díky které komunikuje s ostatními kontejnery, nebo okolním světem. Pokud jsou kontejnery propojené ve stejné virtuální síti, můžou na sebe “vidět” a komunikovat spolu. Docker umožňuje vybrané porty vypublikovat zevnitř kontejnerů na hostitelský systém. 

Kubovu prezentaci Docker for “dummies” najdete tady

Zdrojhttps://www.flickr.com/photos/chemix/30794312677/in/album-72157703109628...

Těšíme se na další konference a doufáme, že se tam potkáme a popovídáme nejen o e-commerce světě, ale i o technických věcech, které nám zabezpečují chod naší aplikace
 

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.