Jste zde

Jak na hromadné párování produktů pomocí Bidding Fox Elements

Máte ve svém feedu tisíce položek a potřebujete je správně zařadit do katalogu Heureky? Díky Bidding Fox Elements je spárujete na pár kliknutí. V článku jsme vám sepsali stručný návod, ve kterém vám ukážeme, jak na to.

K čemu Bidding Fox Elements využijete

Bidding Fox Elements poskytuje data o inzerci prostřednictvím elementů. Pomáhá s přesnějším cílením inzerce i doplněním nových informací do feedu

Pro správné zobrazování na produktových kartách je potřeba vaše produkty spárovat. Pokud máte rozsáhlý sortiment, ručním zadáváním byste ztratili spoustu času. Elementy Bidding Fox Elements vám práci usnadní. Obsahují data z přehledu Spárovanost produktů a navrhují změnu názvu či kategorie produktů tak, abyste položky správně zařadili do katalogu Heureky. Díky nim spárujete vše na pár kliknutí.

Jak postupovat krok za krokem

 1. Pokud jste tak ještě neučili, zapněte si aplikaci Bidding Fox Elements v Mergado store.
 2. Otevřete ji a přejděte do sekce Heureka - nespárované produkty.
 3. Najděte element BFE_H_UNPAIRED_SUGGESTED_CATEGORY_TREE pro návrh kategorie a BFE_H_UNPAIRED_SUGGESTED_PRODUCT_NAME pro změnu názvu produktu.
 4. Vyberte volbu Generovat a změnu uložte.
 5. Jakmile proběhne aplikace pravidel v Mergadu, uvidíte v nich položky s návrhy.
  elementy Bidding Fox Elements
  Elementy v Bidding Fox Elements pro hromadné párování produktů.
 6. Nyní přejdeme do Mergada, kde se zaměříme na naplnění elementu PRODUCTNAME, případně PRODUCT, pokud jej máte ve svém feedu. V Mergadu si otevřete záložku Produkty a pomocí filtrů najděte ty, které nemají prázdný element s návrhem názvu produktu. Tento výběr uložte.

  filtrování nespárovaných produktů
  Filtrování produktů s neprázdným elementem obsahujícím návrh kategorie. 
 7. Vytvořte nové pravidlo pro přepsání, které se bude aplikovat na uložený výběr. Do Elementu vložte PRODUCTNAME a nový obsah vyplňte elementem BFE. Jak to bude vypadat, vidíte na obrázku.
  hromadné párování
  Vytvoření pravidla pro hromadné párování produktů v Mergadu. 

Stejně budete postupovat u kategorie produktu. Použijete BFE_H_UNPAIRED_SUGGESTED_CATEGORY_TREE a naplníte jím CATEGORYTEXT. Po aplikování pravidel začnou do Heureky proudit produkty se správným názvem a kategorií. Je na vás, jestli počkáte na automatické přegenerování Mergadem nebo jej zapnete ručně. Počet spárovaných položek můžete sledovat v aplikaci Bidding Fox nebo Pricing Fox.

Práci si usnadníte makrem Hromadné párování podle návrhu. Stačí jen zapnout potřebné elementy v Bidding Fox Elements, makro naimportovat a spustit. Automaticky vytvoří výběr i pravidla a bude pracovat za vás.  

To stejné dokáže i aplikace  Pairing Bear, do které stačí nahrát CSV s feedem.

V tomto článku jsme vám ukázali, jak hromadně spárovat produkty bez nutnosti zadávat cokoliv ručně. Postupujte podle návodu a sledujte, jak narůstá počet vašich spárovaných produktů.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.