Jste zde

Jak přidat element ITEM_ID do feedu pro srovnávače zboží

Rádi byste využívali statistiky z Heureky, Zboží.cz a další, které poskytuje Bidding Fox Elements? Váš XML feed se neobejde bez identifikátoru ITEM_ID, podle kterého nástroj páruje data. Jestli chybí, nezoufejte, jeho absenci vyřešíme v Mergadu pomocí pravidla v průběhu jednotek minut. Čtěte dál a zjistěte, jak na to.

Co je ITEM_ID

Jde o unikátní alfanumerické označení produktu, pomocí kterého dokážete identifikovat nabídku a sledovat výkon inzerce, například na Heurece a Zboží.cz. Důležité je, aby bylo ITEM_ID pro každý produkt jedinečné.

Uvádění tagu ITEM_ID je nevyhnutelné pro fungování modulu Heureka Košík.

Ideální situací je, když XML feed e-shopu obsahuje unikátní identifikátor už v základu. Jestli tomu tak není, aplikace Bidding Fox nebo Bidding Fox Elements nemají podle čeho napárovat potřebná data k produktům.

Existují tři možnosti, jak ITEM_ID doplnit

  1. e-shop ho do XML feedu doplní ručně (zabere to množství čase, případně to nemusí být možné uskutečnit),
  2. e-shop ho do XML feedu doplní scriptem (je nutné script naprogramovat a to může opět nějaký čas trvat),
  3. vytvoříte jej dodatečně v Mergadu pomocí pravidla Přepsat.

Jak doplnit ITEM_ID v Mergadu

Na začátku si na stránce Elementy vytvořte element ITEM_ID.

Tvorba elementu ITEM_ID v Mergadu.
Tvorba elementu ITEM_ID v Mergadu.

Přesuňte se na stránku Pravidla a vytvořte nové pravidlo Přepsat, které naplní element ITEM_ID proměnnou @MERGADO_ID. Každému produktu ve feedu se tak vygeneruje unikátní identifikátor, který si můžete zkontrolovat v přehledu produktů v Mergadu.

Pravidlo Přepsat vytvořte ještě před tím, jak spustíte jednu z aplikací Bidding Fox, Bidding Fox Elements nebo Pricing Fox. Vyhnete se do budoucna komplikacím s řazením pravidel v Mergadu, o čem se dočtete níže v článku.
Tvorba nového pravidla v Mergadu.
Tvorba nového pravidla v Mergadu.
Ověření nového ITEM_ID ve výpisu produktů v Mergadu.
Ověření nového ITEM_ID ve výpisu produktů v Mergadu.

Po přegenerování feedu v Mergadu se bude ITEM_ID propisovat do srovnávače zboží a díky tomu bude i ve statistikách.

Párování statistik k produktům v nástroji Bidding Fox Elements

Jestli máte v plánu využívat aplikace z naší dílny –⁠ například Bidding Fox Elements – ujistěte se, že nové pravidlo Přepsat je v přehledu nad pravidlem této aplikace. Jen tak se do Bidding Fox Elements dostanou produkty spolu s unikátním identifikátorem a nástroj bude moct data spárovat.

pozorPravidla aplikací není možné přesouvat a určovat jejich pořadí. Proto doporučujeme vytvořit nejdřív pravidlo pro doplnění ITEM_ID a až potom aktivovat další aplikaci v Mergadu. Pravidlo aplikace se automaticky zařadí pod pravidlo pro doplnění ITEM_ID. V opačném případě kontaktujte podporu Mergada na mergado@mergado.cz, která vám s nastavením pomůže.
Prepisovacie pravidlo zaradené na prvom mieste nad pravidlami aplikácií v Mergade.
Pravidlo Přepsat zařazené na prvním místě nad pravidlami aplikací v Mergadu.

Jsme přesvědčení, že feed neobsahující ITEM_ID už pro vás nebude představovat žádný problém. Víte, že na pár kliknutí si ho dokážete doplnit a dále pokračovat ve své práci tak, jak jste zvyklí.

Řešili jste už v minulosti podobnou situaci? Napište nám, jak jste se s ní popasovali.

 

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Novinka Fox Data+
Vytváříte si přehledy o vývoji sortimentu svého e-shopu častým překlikáváním z jedné stránky na druhou? Vše provádíte ručně a trvá vám to zbytečně dlouho? Máme pro vás pohodlný způsob, jak data sledovat automatizovaně a z jednoho místa. Představujeme novou aplikaci Fox Data+, která informace o vývoji vašeho zboží dostane do přehledných grafů. Podívejme se na ni blíž.
Rozhovor Decathlon
Chcete načerpat inspiraci pro práci s naší aplikací a tvorbu strategií? Pro dnešní rozhovor jsme oslovili Decathlon, přední firmu na trhu sportovního vybavení. Na otázky nám odpověděl online marketing specialista Ing. Jan Nový. Začtěte se do rozhovoru a získejte know-how, které využijete i pro svůj e-shop.
Správně nastavená strategie patří k prvotním úkolům, bez kterých se Lišák v žádné inzerci neobejde. Na základě zpětné vazby jsme do aplikace přidali nejen funkci pro nastavení minimálního CPC. Nejste si jisti, jak byste tuto možnost využili? Pojďme si ji a další novinky postupně představit.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.

.