Jste zde

Nastavte si Bidding Fox tak, aby se vám data k projektu, strategiím i produktům stahovala správně

Důležitým krokem pro zobrazování statistik v naší aplikaci je výběr zdroje dat. Můžete si vybrat Heureku, Google Analytics nebo Zboží.cz. Záleží na vás, jaký chcete zvolit, každý má své specifické nastavení. V článku se podíváme na časté problémy s párováním dat a jejich řešení.

K čemu slouží statistiky v Bidding Foxu

O výkonu celé inzerce vás informují grafy a statistiky na stránce Přehled. Pro kontrolu výsledků biddingu a sledování stavu sortimentu využijete i statistiky u konkrétních produktů nebo v detailu strategií. Na výběr máte několik metrik, obrat, náklady, PNO a mnoho dalšího. Na jejich základě pak můžete strategie optimalizovat.  Hodit se vám bude nová možnost sledování strategie a projektu, díky které budete mít o inzerci neustálý přehled a nic vám neuteče.

Sledování projektu.

Statistiky u projektu nebo strategií jsou prázdné

Nezobrazují se vám žádná data na stránce Přehled? Zkontrolujte si, že máte v Nastavení správně vyplněný zdroj a medium, který sledujete v Google Analytics.

Nastavení zdroje a media.

V případě chybějících dat u strategií, které jste právě vytvořili, vyčkejte na aplikaci pravidel v Mergadu. Poté Lišák do hodiny spočítá nové metriky.

V Bidding Foxu chybí data o produktech

V následujících řádcích se dozvíte, jak si aplikaci správně nastavíte tak, aby probíhalo stahování dat z Google Analytics, Heureky nebo Zboží.cz bez zádrhelů. 

Google Analytics

Informace můžete párovat pomocí ITEM_ID nebo vstupních stránek. Pokud zvolíte první způsob, ITEM_ID ve feedu se musí shodovat s SKU v Google Analytics. Zda je máte správně nastavené, zkontrolujete ve vašem e-shopu v nastavení konverzního kódu nebo přímo v administraci Google Analytics. Důležité je nezapomenout na aktivování Enhanced ecommerce měření v Google Analytics, které je potřeba pro měření prokliků.
 

Párování statistik podle vstupních stránek nebo ITEM_ID.
Přídáváte si do feedu ITEM_ID pomocí makra v Mergadu? V tomto případě se ITEM_ID posílá do Heureky, ale nikoliv do Google Analytics, proto zvolte párování podle vstupních stránek.

Používáte UTM parametry v URL adresách? Řiďte se následujícím:

  • Pokud je máte nahrané v Google Analytics, musíte je mít obsažené i ve feedu.
  • V případě, že je do Google Analytics neposíláte, zaškrtněte checkbox Odstraňovat UTM parametry z URL adres
  • V zásadě si stačí pamatovat jednoduché pravidlo. URL adres produktů ve feedu musí odpovídat těm adresám, které posíláte do Google Analytics.

Heureka

Na začátku je potřeba si zkontrolovat, zda máte v administraci Heureky zaškrtnutý checkbox Generovat XML reporty. Uživatelé na to často zapomínají. Do Bidding Foxu se jim pak nestahují potřebné feedy a tím pádem v aplikaci nevidí žádné statistiky. Počkejte do dalšího dne, než si Lišák vše stáhne. 

Zboží.cz

Pro bezproblémové fungování je potřeba mít vyřešené napojení na API. Pokud jste e-shop s API teprve propojili, počkejte hodinu, než se data stáhnou.

 

Pokud máte vše správně nastavené, a i přesto vidíte místo pěkných čísel samé nuly, ozvěte se nám a společně problém vyřešíme. Nyní už víte, jak postupovat v případě, že se vám neukazují žádná data u projektů, produktů nebo strategií. Snažili jsme se vám sepsat všechny možnosti situací, které se vám mohou v praxi stát.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.