Jste zde

Jak na ruční bidding v Bidding Foxu

Chcete se rychle dostat na první pozici v biddingu? Pak se vám může hodit možnost manuální úpravy CPC. V článku si shrneme, v jakých případech ruční bidding využijete a jak ho nastavíte.

Kdy manuální bidding využijete

Zjistili jste, že váš produkt v Bidding Foxu spadá do strategie, které nechcete a potřebujete rychle jednat? Nemusíte vytvářet nové výběry a upravovat celou strategii, stačí si posvítit na nastavení samotného produktu. 

Tuto možnost využijete i v případě, kdy se chcete dostat rychle do biddingu. Lišák totiž zvyšuje CPC postupně a může chvíli trvat, než se dostane na potřebnou cenu za proklik. Ruční úpravou celý proces zrychlíte a automat se v dalším přebiddování odrazí od vámi nastavené ceny.

Kde najdete možnost manuálního biddingu

V aplikaci můžete manuálně biddovat na dvou místech:

 • v tabulce Ruční úpravy na stránce Produkty
  Ruční úpravy na stránce Produkty.
 • a v detailu produktu
  Ruční úpravy v detailu produktu.

Jak cenu za proklik ručně upravíte

Bidding Fox nabízí úpravu:

 • jednoho nebo několika produktů pod sebou,
 • nebo hromadnou změnu všech vyfiltrovaných položek. 

Úprava jednoho produktu

V tabulce Ruční úpravy máte na výběr několik možností. Nabiddujete konkrétní produkt nebo postupně několik položek pod sebou. Jak na to? 

 1. Zadáte novou cenu za proklik. 
 2. Pokud nechcete sortiment v inzerci zobrazovat, ručně ho skryjete
 3. Pomocí max CPC zadáte nejvyšší částku, kterou jste ochotni zaplatit. 
 4. Zvolíte, zda mají být dané změny jednorázové nebo trvalé.
 5. Nastavení uložíte.
Možnosti ručních úprav v seznamu produktů.
Pokud zaškrtnete checkbox jednorázově, bude nová cena platit jen při jednom biddování a aplikaci pravidel v Mergadu. Chcete-li biddovat nastaveným CPC do té doby, než ho sami zrušíte, využijte volbu trvale.

To stejné nabízí i detail produktu, kde si můžete po přebiddování zkontrolovat ručně nastavenou cenu. 

Hromadná úprava

Pokud chcete upravit větší skupinu produktů, ušetříte si čas pomocí Hromadné úpravy produktů. Nejdříve si vyfiltrujete položky, které potřebujete. Následně zvolíte nastavení, které bude platit pro všechny

Možnosti hromadných ručních úprav. 

Jak najdete produkty, které jsou ručně biddované

Abyste měli přehled, které produkty jste manuálně ovlivnili a nemuseli je sami hledat, můžete si je v Lišákovi vyfiltrovat. Na stránce Produkty jim věnujeme celou kartu Ruční úpravy

Najdete zde produkty, které:

 • se nachází v zadaném rozmezí ruční CPC nebo ruční max CPC,
 • jsou skryté,
 • mají nastavenou ruční úpravu,
 • nebo mají aktivní ruční úpravu.

Říkáte si, jaký je rozdíl mezi nastavenou a aktivní ruční úpravou?

 • Checkbox Nastavené ruční úpravy odhalí ty položky, u kterých jste nastavili novou hodnotu, ale ještě čekají na přebiddování. To proběhne až po aplikaci pravidel v Mergadu. 
 • Sortiment vyfiltrovaný druhým checkboxem je již nabiddovaný
Filtry týkající se ručních úprav v rozšířeném vyhledávání.

 

Ruční bidding se vám může v některých situacích hodit, zejména pokud soutěžíte se svými konkurenty o první příčky na srovnávačích. Pokud jste doteď upravovali ceny za proklik přímo na Heurece, vyzkoušejte funkci v aplikaci a usnadněte si tím svou práci.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.