Jste zde

Co vám řekne Sortiment report od Heureky

Reporty jsou nedílnou součástí inzerce na zbožových srovnávačích. Obsahují důležité informace pro úpravy biddingu, ceny za proklik, ale i ceny produktu a samotnou nabídku e-shopu. Heureka a Zboží.cz nabízí několik variant reportů se zaměřením vždy na jinou oblast vyhodnocování.

O reportech si povídala Natálka s Jirkou ve čtvrtém díle Just Bidding, podívejte se na video. Protože reporty obsahují důležité informace věnujeme každému z nich samostatný článek. Začneme Heurekou a jejím Sortiment reportem.

Reporty na Heurece

Na Heurece je k dispozici 5 různých typů reportů. Některé z nich jsou dostupné jen pro e-shopy s certifikátem Ověřeno zákazníky, jiné pro všechny.

  • Sortiment report,
  • report měření konverzí,
  • nákladový report,
  • párovací report,
  • report prodeje produktů v e-commerce.

Co je Sortiment report

V Sortiment reportu jsou údaje o všech spárovaných produktech (včetně URL adresy na Heureku i váš e-shop). Je dostupný e-shopům, které získaly certifikát Ověřeno zákazníky. Vygenerovat jej můžete ve formátech XML, CSV nebo XLS (do 32 000 produktů).

Co obsahuje

  • Název kategorie,
  • jméno produktu,
  • vaši a Heureka URL,
  • počet obchodů, které nabízejí stejný produkt,
  • popularitu,
  • vaši cenu,
  • 10 nejnižších a nejvyšších cen produktu,
  • a další.

Co v něm kontrolovat?

Spárovanost produktů

Zjistíte, jestli máte správně spárované produkty a jestli se nezobrazují v duplicitních kartách. Díky proklikům na Heureku je možné chyby hned opravit.

Může se stát, že se produkty spárují do nové karty, i když jedna už existuje. Vzniknou tak dvě stejné - duplicitní karty. Ze zkušeností přibližně víte, kolik e-shopů prodává stejný produkt, jako vy. Pokud v kartě vidíte jen jeden nebo dva a víte, že tomu tak není, jste v duplicitní kartě. Je tedy potřeba co nejdříve přepárovat.

Cena produktu

Díky uvedení konkurenčních cen nemusíte pátrat na Heurece a zkoumat ostatní ceny. Zjistíte, jestli jste mezi nejlevnějšími nebo nejdražšími. Nejsou tu ale uvedeny konkrétní konkurenční e-shopy.

Když inzerujete na Heurece, vaše cena by měla být podobná konkurenčním. Není ale třeba být vždy nejlevnější. Výrazně nižší cena může působit podezřele a zákazník nemusí věřit, že se jedná o originál. Pokud naopak nabízíte produkt dražší než ostatní a přikládáte např. příslušenství, je třeba nabídku odlišit popisem.

Bidding

Na základě dat o ceně produktu a vaší pozici podle ceny se můžete rozhodnout pro bidding.

Pokud se vaše nabídka zobrazí např. na 15. místě, zákazník ji neuvidí, aniž by rozkliknul výpis více obchodů. V takovém případě je dobré rozhodnout se pro bidding a nabídku dostat na první pozice.

Výčet všech pojmů a jejich vysvětlení, najdete v nápovědě Heureky.

Pracujete se Sortiment reportem a vyhodnocujete vaše působení na Heurece? Napište nám do fóra.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

Stahování dat z Google Analytics 4 do Bidding Foxu aktuálně řeší nejeden marketér či majitel e-shopu. Patříte mezi ně a chcete, aby se vám data v aplikaci Bidding Fox zobrazovala správně, ale nevíte si rady? Přečtěte si jak na to v našem článku.
Jednou z funkcí Bidding Fox Elements je obohacování (produktových) feedů o data z Google Analytics. Párování dat z GA k položkám z feedu může probíhat dvěma způsoby, ani jeden není lepší, nebo horší. Záleží, jak jste zvyklí s daty pracovat.
V Bidding Foxu se můžete setkat s upozorněním, že se nestahují data z Google Analytics. To může znamenat dvě věci. První je, že se data opravdu nestahují a problém může být například v nastavení zdroje a média (řešení v MERGADU , řešení v Biddingu Foxu ). Druhou variantou může být to, že se data stahují, ale nepárují k produktům, a to je předmětem tohoto článku.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.